А я Вам провінчую як добре жити:Нехай вся біда від вас біжитьНехай Вам здорові діти ростутьНехай Вам яйце знесе когутЩоб мали Ви всього :і в хаті і в поліЩоб хліба і сала ви мали доволіЩоб мирно жили,веселилисьЩоб вам ся вродив -часник як бикЦибуля як дуля капуста як баба тлустаОвес як кудлатий песКоноплі аж до стелі і щоб не було сварки в оселі!!!За коляду господиню прошу заплатитиПрошу дати 100 долярів та й ще погоститиПрошу дати 100 долярів та й голубців мискуТільки прошу господиню не дати по пискуМожна дати і по писку- тільки не рукоюВзяти фляжку самогонки і з оковитоюНе мусить бути сама горівка-може бути з медомА на другий рік-як дасть БОГ дожити-ще більше колядників приведу!!!Христос ся Рождає!!!!!!
Радість з неба ся являє,
Паска красна день вітає,
Радуйтеся щиро нині –
Бог дав радість всій родині,
Бог дав радість нам з небес,
Христос Воскрес!
Христос Воскрес!
субота, 13 лютого 2016 р.
Дві речі між людьми найбільшого вартують,
Життя й кохання - тіло і душа.
Без духа тіло - прах, його вітри роздують
Й знаку не стане, заросте трава
Так без кохання і життя тьмяніє
Як лист осінній піде в небуття
Щасливий той, хто зрозуміть зуміє
Що лиш Любов - продовження життя.
субота, 30 січня 2016 р.
Урок образотворчого мистецтва у 1 класі
Тема: «Як затоваришували кольори? Змішування
кольорів.»
Мета : вивчити з ними три основних кольори;
закріпити у дітей початкові навички змішування
кольорів;; розвивати відчуття кольору, творчу уяву,
вміння бути спостережливими;
виховувати інтерес до уроків образотворчого мистецтва. Обладнання й матеріали: палітра, фарби, пензлики,
альбом, серветка. Тип уроку: ігровий Хід уроку І. Організаційний момент. - Доброго ранку, мовлю за звичаєм! - Доброго ранку, всім зичу я ! - Доброго ранку, сонечку ясному, Людям усім і усьому прекрасному! ІІ. Мотивація навчальної діяльності 1. Пропоную учням згадати кольори веселки. 2. Читаю віршик О.Стеквашова « Дощик»
В синім небі бродять тучі,
Гасне сонячне тепло. Помідор сидить на кручі:
« Де ж це сонце? Вже зайшло?»
Веселиться огірок:
« Ух , нап’юся, буде толк. Ти рядном мене накрий , Притіни мене й умий!» ІІІ. Повідомлення теми уроку. - Діти, якого кольору дощик? А якого сонечко? А помідор, що
на кручі? - Молодці. Ви були уважними. Саме за допомогою цих кольорів
ми з вами будемо творити чудеса на уроці. Ви згідні? -
ІV. Вивчення нового матеріалу. 1. Утворення зеленого кольору. Діалог фарб.
- Я жовта фарба. - А я синя. - Я жовта, тому що пісочок жовтий і метелики жовті теж
бувають. - А я синя, тому що море синє і хмари на небі сині. Жовта фарба:
- Ось пісочок. Синя фарба:
- Ось водичка. Разом, беручись за руки:
- Поллємо пісочок водичкою… Виросла травичка зеленого
кольору. Дії діалогу підкріплюємо практичною діяльністю. При цьому
звертаю увагу на те, що чим більше візьмемо жовтої фарби, тим
світлішим і теплішим стає зелений колір і навпаки. 2. Утворення блакитного кольору. А блакитний колір хочеш мати?
Тож ти маєш пам’ятати:
Тут немає складних вправ –
Просто синій водою розбав.
При розбавлянні водою синьої фарби звертаю увагу на те, що
чим більш додаємо води, тим світліший блакитний колір. 3. Утворення оранжевого кольору. - В якомусь царстві, в якомусь государстві жили собі фарби.
Ходили вони одна до одної в гості.
Якось прийшла червона фарба в гості до жовтої. А жовта
вихваляється:
- Я дуже гарна фарба. Бо сонечко такого ж кольору як я і
кульбабки , і курчатка, і лимони теж жовті. Червона відповідає:
- Я теж красива. Яблука, помідори , сунички мого кольору.
Давай не будемо сперечатися , а створимо такий колір, щоб у
ньому були і ти і я. Як колір оранжевий нам створити, Можеш у мами і тата спитати:
Скажуть вони, що для цього зробити –
Просто червоний і жовтий змішати.
При змішуванні звертаю увагу на зміну інтенсивності
отриманих кольорів залежно від того, якої фарби додано
більше. - а коли червона і жовта фарби ходять одна до одної в гості, то
пригощаються апельсинами і жовтогарячою морквочкою. 4.Ставлю проблемне запитання:
- А чим будуть частувати гостей червона і зелена фарба? Як нам
вирішити цю проблему? Діти змішують кольори – виходить коричневий колір. Висновок
напрошується сам. Ну звичайно шоколадними цукерками!
( Пригощаю діток шоколадними цукерками) V. Підсумок уроку. - Чи сподобалась вам наша казочка? Що нового ви дізналися про
кольори? А щоб ще дізнатися більше про чарівні кольори ви
можете провести дослід вдома. Що ж це за дослід? ( діти
розказують свої припущення, це заохотить їх самостійно
проекспериментувати з фарбами.)
ТЕСТ НА ВИЯВЛЕННЯ БАТЬКІВСЬКОГО СТИЛЮ СПІЛКУВАННЯ З
ДИТИНОЮ (за Оленою Мерзляковою)
Щоб ви могли перевірити найпоширеніші способи спілкування з власною дитиною –
пропонуємо виконати такий тест. Запропонована методика – спрощений і дещо
модифікований варіант відомого в середовищі психологів тесту батьківського
ставлення.
У нашому випадку її результати можна використовувати як додатковий привід для
роздумів, але не як повноцінний психодіагностичний інструмент.
Нижче запропоновані деякі твердження, які відображають можливе ставлення батька
або матері до власної дитини. Якщо ви згодні з тим чи іншим твердженням –
зафіксуйте у бланку для відповідей поруч з номером твердження позначку «+» або
«так». Якщо не згодні – відповідно позначку «-» або «ні».
Бланк для відповідей
Текст опитувальника
1. Моя дитина подобається мені такою, яка вона є.
2. Основна причина капризів моєї дитини – це егоїзм, лінощі і впертість.
3. Я завжди зважаю на думку дитини.
4. Я завжди співчуваю своїй дитині.
5. Я мрію про те, щоб моя дитина досягла того, що особисто мені не вдалося в
житті.
6. Моя дитина росте непристосованою до життя.
7. Я поважаю свою дитину.
8. Моя дитина часто робить такі вчинки, що заслуговують на осуд.
9. Батьки повинні не тільки вимагати від дитини, але і самі пристосовуватися до
неї, ставитися до неї з повагою, як до особистості.
10. Потрібно якнайдовше тримати дитину подалі від реальних життєвих проблем,
якщо вони її травмують.
11. Дитину з дитинства варто тримати у жорстких рамках, тільки тоді з неї
виросте гарна людина.
12. Стосовно своєї дитини я часто відчуваю досаду.
13. Я охоче проводжу з дитиною свій вільний час.
14. Якщо проводити відпустку з дитиною, то неможливо нормально відпочити.
15. Я завжди беру участь в іграх і справах дитини.
16. Гарні батьки захищають дитину від труднощів життя.
17. Сувора дисципліна в дитинстві розвиває сильний характер.
18. Мені здається, що інші діти глузують з моєї дитини.
19. Я люблю, коли друзі моєї дитини приходять до нас додому.
20. Коли я порівнюю свою дитину з її однолітками, то вони здаються мені
вихованішими і розсудливішими.
21. Я дуже цікавлюся життям своєї дитини,
22. Я намагаюся виконувати всі прохання І побажання моєї дитини.
23. Я вважаю своїм обов'язком знати все, про що думає моя дитина.
24. Моя дитина, як губка, усмоктує в себе все найгірше.
25. Я відчуваю дружні почуття стосовно дитини.
26. Моя дитина спеціально поводиться погано, щоб дошкулити мені.
27. Діти рано починають розуміти те, що батьки можуть помилятися.
28. Я часто шкодую про те, що моя дитина дорослішає, і з ніжністю згадую той
час, коли вона була ще зовсім маленькою.
29. Дитина повинна дружити з тими, хто подобається її батькам.
30. До моєї дитини постійно «липне» все погане.
31. Я поділяю захоплення моєї дитини.
32. Виховання дитини – це суцільні нерви.
33. Я часто визнаю, що у своїх вимогах І претензіях дитина по-своєму права.
34. Я захоплююся своєю дитиною.
35. Дитина не повинна мати секретів від батьків.
36. Я невисокої думки про здібності моєї дитини і не приховую цього від неї.
37. Прикрості моєї дитини мені завжди близькі і зрозумілі.
38. Коли в компанії говорять про дітей, мені іноді стає соромно, що моя дитина
не така розумна і здібна, як інші.
39. При прийнятті рішень в родині варто враховувати думку дитини.
40. Найголовніше – щоб у дитини було спокійне, безтурботне дитинство.
41. За суворе виховання діти потім дякують своїм батькам.
42. Моя дитина не в змозі зробити щось самостійно, і якщо вона це робить, то
обов'язково щось виходить не так.
Обробка результатів
Підрахуйте кількість позитивних відповідей «так» за кожним рядком у вашому
бланку-таблиці. У правій колонці ви можете прочитати, що означають бали за
кожною з обраних 6 шкал.
Підрахуйте кількість «+» в кожному рядку
1. 7. 13. 19. 25. 31. 37. ∑ «+» Прийняття дитини
2. 8. 14. 20. 26. 32. 38. ∑ «+» Відторгнення дитини
3. 9. 15. 21. 27. 33. 39. ∑ «+» Кооперація
4. 10. 16. 22. 28. 34. 40. ∑ «+» Симбіоз з дитиною
5. 11. 17. 23. 29. 35. 41. ∑ «+» Контроль
6. 12. 18. 24. 30. 36. 42. ∑ «+» Ставлення до невдач
Основні завдання батьківського виховання:
• розвиток талантів дитини;
• навчання взаємодії – соціалізація;
• моральне виховання: життєві цінності, базові принципи самовияву;
• формування навичок саморегуляції і регуляції (управління) власною життєвою
ситуацією.
Щоб реалізувати поставлені завдання, батькам
необхідно:
• розуміти психологічні особливості своєї дитини;
• знати і враховувати особливості вікового розвитку;
• чітко усвідомлювати, яку «модель соціалізації» вони дитині прищеплюють;
• усвідомлювати, за якими принципами відбувається сімейна взаємодія;
• прогнозувати, які наслідки може мати їхній педагогічний вплив.
• ТЕСТ НА ВИЯВЛЕННЯ БАТЬКІВСЬКОГО СТИЛЮ СПІЛКУВАННЯ З ДИТИНОЮ (за
Оленою Мерзляковою)
Щоб ви могли перевірити найпоширеніші способи спілкування з власною дитиною –
пропонуємо виконати такий тест. Запропонована методика – спрощений і дещо
модифікований варіант відомого в середовищі психологів тесту батьківського
ставлення.
У нашому випадку її результати можна використовувати як додатковий привід для
роздумів, але не як повноцінний психодіагностичний інструмент.
Нижче запропоновані деякі твердження, які відображають можливе ставлення
батька або матері до власної дитини. Якщо ви згодні з тим чи іншим
твердженням – зафіксуйте у бланку для відповідей поруч з номером твердження
позначку «+» або «так». Якщо не згодні – відповідно позначку «-» або «ні».
Бланк для відповідей
Текст опитувальника
1. Моя дитина подобається мені такою, яка вона є.
2. Основна причина капризів моєї дитини – це егоїзм, лінощі і впертість.
3. Я завжди зважаю на думку дитини.
4. Я завжди співчуваю своїй дитині.
5. Я мрію про те, щоб моя дитина досягла того, що особисто мені не вдалося в
житті.
6. Моя дитина росте непристосованою до життя.
7. Я поважаю свою дитину.
8. Моя дитина часто робить такі вчинки, що заслуговують на осуд.
9. Батьки повинні не тільки вимагати від дитини, але і самі пристосовуватися
до неї, ставитися до неї з повагою, як до особистості.
10. Потрібно якнайдовше тримати дитину подалі від реальних життєвих проблем,
якщо вони її травмують.
11. Дитину з дитинства варто тримати у жорстких рамках, тільки тоді з неї
виросте гарна людина.
12. Стосовно своєї дитини я часто відчуваю досаду.
13. Я охоче проводжу з дитиною свій вільний час.
14. Якщо проводити відпустку з дитиною, то неможливо нормально відпочити.
15. Я завжди беру участь в іграх і справах дитини.
16. Гарні батьки захищають дитину від труднощів життя.
17. Сувора дисципліна в дитинстві розвиває сильний характер.
18. Мені здається, що інші діти глузують з моєї дитини.
19. Я люблю, коли друзі моєї дитини приходять до нас додому.
20. Коли я порівнюю свою дитину з її однолітками, то вони здаються мені
вихованішими і розсудливішими.
21. Я дуже цікавлюся життям своєї дитини,
22. Я намагаюся виконувати всі прохання І побажання моєї дитини.
23. Я вважаю своїм обов'язком знати все, про що думає моя дитина.
24. Моя дитина, як губка, усмоктує в себе все найгірше.
25. Я відчуваю дружні почуття стосовно дитини.
26. Моя дитина спеціально поводиться погано, щоб дошкулити мені.
27. Діти рано починають розуміти те, що батьки можуть помилятися.
28. Я часто шкодую про те, що моя дитина дорослішає, і з ніжністю згадую той
час, коли вона була ще зовсім маленькою.
29. Дитина повинна дружити з тими, хто подобається її батькам.
30. До моєї дитини постійно «липне» все погане.
31. Я поділяю захоплення моєї дитини.
32. Виховання дитини – це суцільні нерви.
33. Я часто визнаю, що у своїх вимогах І претензіях дитина по-своєму права.
34. Я захоплююся своєю дитиною.
35. Дитина не повинна мати секретів від батьків.
36. Я невисокої думки про здібності моєї дитини і не приховую цього від неї.
37. Прикрості моєї дитини мені завжди близькі і зрозумілі.
38. Коли в компанії говорять про дітей, мені іноді стає соромно, що моя
дитина не така розумна і здібна, як інші.
39. При прийнятті рішень в родині варто враховувати думку дитини.
40. Найголовніше – щоб у дитини було спокійне, безтурботне дитинство.
41. За суворе виховання діти потім дякують своїм батькам.
42. Моя дитина не в змозі зробити щось самостійно, і якщо вона це робить, то
обов'язково щось виходить не так.
Обробка результатів
Підрахуйте кількість позитивних відповідей «так» за кожним рядком у вашому
бланку-таблиці. У правій колонці ви можете прочитати, що означають бали за
кожною з обраних 6 шкал.
Підрахуйте кількість «+» в кожному рядку
1. 7. 13. 19. 25. 31. 37. ∑ «+» Прийняття дитини
2. 8. 14. 20. 26. 32. 38. ∑ «+» Відторгнення дитини
3. 9. 15. 21. 27. 33. 39. ∑ «+» Кооперація
4. 10. 16. 22. 28. 34. 40. ∑ «+» Симбіоз з дитиною
5. 11. 17. 23. 29. 35. 41. ∑ «+» Контроль
6. 12. 18. 24. 30. 36. 42. ∑ «+» Ставлення до невдач
Шкала «Прийняття дитини» та «Відторгнення дитини»
В ідеалі шкала «Прийняття дитини» повинна набрати якнайбільше балів, а шкала
«Відторгнення» – якнайменше або зовсім не набрати. Та в реальному житті не
все буває ідеально. Порівняйте кількість набраних балів за цими показниками.
Яка тенденція переважає у вашому випадку?
Високі бали за шкалою (6–7) «Прийняття» свідчать про те, що батько або мати
має виражене позитивне ставлення до дитини. Дорослий приймає дитину такою,
яка вона є, поважає і визнає її індивідуальність, схвалює її інтереси,
підтримує плани, проводить з нею чимало часу і не шкодує про це.
Високі ж бали за шкалою «Відторгнення» свідчать про те, що доросла людина
відчуває стосовно дитини частіше негативні почуття: роздратування, злість,
досаду. Такий дорослий частіше вважатиме дитину невдахою, не вірить у її
майбутнє, низько оцінює ЇЇ здібності і нерідко своїм ставленням травмує
дитину.
Шкала «Кооперація»
Високі бали за шкалою «кооперація» (7–8 балів) є ознакою того, що дорослий
виявляє щирий інтерес до того, що цікаве дитині, високо оцінює її здібності,
заохочує самостійність та ініціативу, намагається бути з нею на рівних. Такі
батьки, як правило, довіряють своїм дітям та намагаються зрозуміти їхню точку
зору під час вирішення суперечливих питань.
Низькі бали по цій шкалі (1–2 бали) свідчать про те, що дорослий стосовно
дитини поводиться навпаки і не може претендувати на роль гарного педагога.
Шкала «Симбіоз»
Високі бали за шкалою «симбіоз» (6–7) балів достатні для того, щоб зробити
висновок про те, що ця доросла людина не встановлює психологічну дистанцію
між собою і дитиною, намагається завжди бути ближче до неї, задовольняти її
потреби, захищати від неприємностей.
Батько або мати нібито відчуває себе одним цілим з дитиною. У таких батьків
тривога за дитину значно підвищується, коли дитина починає відстоювати
«власну автономію». За власною волею ця категорія батьків ніколи не дасть
дитині самостійності, чим, безумовно, заважатиме її розвитку.
Низькі ж бали за цією шкалою (1–2 бали) є ознакою того, що дорослий, навпаки,
встановлює значну психологічну дистанцію між собою і дитиною. Що це – повага
до особистості дитини чи батьківська байдужість – зрозуміти допоможуть інші
показники методики.
Шкала «Контроль»
Високі бали за шкалою «контроль» (6–7 балів) свідчать про те, що доросла
людина поводиться занадто авторитарно стосовно дитини, вимагаючи від
останньої незаперечної слухняності і задаючи дитині жорсткі дисциплінарні
рамки. Вона нав'язує дитині майже в усьому свою волю. Така поведінка батьків
далеко не завжди може бути корисною для дітей, тому що сприяє розвитку
пасивності, психологічної загальмованості та інфантилізму.
Низькі бали за цією ж шкалою (1–2 бали) навпаки, свідчать про те, що контроль
за діями дитини з боку дорослої людини практично відсутній. Це може бути не
дуже добре для навчання і виховання дітей. Найкращим варіантом оцінки
педагогічних здібностей дорослої людини за цією шкалою є середні оцінки, від
3 до 5 балів.
Шкала «Ставлення до невдач дитини»
Високі бали за шкалою «ставлення до невдач дитини» (7–8 балів) є ознакою
того, що доросла людина вважає дитину маленькою невдахою і ставиться до неї
як до нетямущої істоти. Інтереси, захоплення, думки і почуття дитини здаються
дорослій людині несерйозними, і вона ігнорує їх. Навряд чи такий дорослий
може стати гарним вчителем і вихователем для дитиня.
Низькі бали за цією ж шкалою (1–2 бали), навпаки, свідчать про те, що невдачі
дитини дорослий вважає випадковими і вірить у неї. Ця віра, як правило,
передається самій дитині. І навіть якщо дійсно були якісь негаразди – дитина
завдяки батьківській вірі та підтримці обов'язково їх подолає.
Нагадуємо ще раз, що результати цієї методики – лише додатковий привід
замислитися над власними настановами вихователя та краще зрозуміти ставлення
до своєї дитини.
четвер, 14 січня 2016 р.
Ще одне Новорічне свято у нашій школі...Ось і ще один рік по заду... Час так швидко летить... Здається тільки вчора зустрічали 2016 рік , а вже разом з моїми малятами стохмо на порозі 2017. Вони молодці Відпрацювали сьогодні на славу так само , як і інші дітки з різних класів.. з наступаючим 2017 роком вас мох любі... Успіхів вам у всьому.. І до зустрічі в 2017 році з новими силами. та новими успіхами ... Батьківські збори №1 (13.11.2015р)
Тема:Успiшна
адаптацiя першокласникiв до школи як умова гармонiйного розвитку особистостi.
Мета:роз’яснити батькам, що фізичний розвиток дитини є
своєрідною базою для психічного розвитку, а той, у свою чергу, є основою для
соціального та духовного розвитку дитини; сформувати і у батьків правильне
ставлення до виховання дітей у цьому напрямку та виховувати почуття
відповідальності за кожний свій крок на землі, надати батькам рекомендації
щодо формування у дітей здорового способу життя.
Учасники: батьки, класний керівник.
Хід зборів
Школа — духовна колиска народу.
В.О. Сухомлинський
1. Привітання.
Доброго дня
шановні батьки! Я рада всіх вас знову бачити у нашому класі. Сьогоднішні наші
зборивідбудуться на тему :»Адаптація
дитини до школи» (вивішую тему ).
На сьогоднішніх зборах ми маємо досягнути такої мети:: «роз’яснити батькам, що
фізичний розвиток дитини є своєрідною базою для психічного розвитку, а той, у
свою чергу, є основою для соціального та духовного розвитку дитини; сформувати
і у батьків правильне ставлення до виховання дітей у цьому напрямку та
виховувати почуття відповідальності за кожний свій крок на землі, надати
батькам рекомендації щодо формування у дітей здорового способу життя.» І розглянути найголовніші питанн стосовно Адаптаціїваших дітей до школи( вивішую питання) ідевіз нашого засідання такий ( вивішую девіз)
2.Батьківський практикум-гра «Кошик почуттів»
Це може виглядати
приблизно так.
Слово педагога. Шановні
мами й татусі! У мене в руках кошик, на дні якого знаходяться найрізноманітніші
почуття, позитивні й негативні, котрі може відчути людина. Після того як ваша
дитина переступила шкільний поріг, у вашій душі, у вашому серці міцно оселились
почуття й емоції, що заповнили все ваше існування. Опустіть руку в кошик і
візьміть «почуття», що найбільше переповняє вас уже тривалий період часу,
назвіть його.
Батьки називають
почуття, що їх переповняють, які вони болісно переживають.
Таке завдання дозволяє
акцентувати увагу на важливості події, виявити проблеми та труднощі, що
виникають у родинах, та обговорити ці проблеми в ході розгляду теми зборів.
3."Мозковий штурм”
І у батьків, і у вчителів в центрі уваги дитина. (На дошку в центрі
вчитель прикріплює листок на якому написано: дитина.) З однієї сторони дитина
зростає у сім’ї і у неї є батьки. (На дошку вчитель прикріплює листок на якому
написано: батьки.)
Чи можна вирішити всі завдання окремо? Отже, мета щодо виховання дітей і у
батьків, і у вчителя однакова. Щоб виховати дитину такою, як ми хочемо,
потрібно організувати творчу співпрацю вчителів, учнів, батьків у
навчально-виховному процесі.
4.Фізіологічні умови адаптації дитини до школи
Обговорення питання
Ознайомлення педагога та лікаря з проблемами здоров'я
дитини. Зміна режиму дня дитини в порівнянні з дитячим садком. Необхідність
чергування ігор з навчальною діяльністю дитини. Спостереження батьків за
правильною позою під час виконання домашніх занять (попередження
короткозорості, викривлення хребта). Організація правильного харчування дитини.
Турбота батьків про загартовування дитини, максимальний розвиток рухової
активності (створення вдома спортивного куточка). Виховання в дітях
самостійності та відповідальності як головних якостей збереження власного
здоров'я.
Психологічні труднощі адаптації дитини до школи
Під час обговорення даної проблеми необхідно звернути
увагу на такі важливі умови психологічної комфортності в житті першокласника:
створення сприятливої психологічної атмосфери для
дитини з боку всіх членів родини;
роль самооцінки дитини в адаптації до школи (чим нижче
самооцінка, тим більше труднощів у дитини у школі);
формування інтересу до школи, прожитого шкільного дня;
обов'язкове знайомство з дітьми її класу та можливість
їхнього спілкування після школи;
неприпустимість фізичних заходів впливу, залякування,
критики на адресу дитини, особливо у присутності третіх осіб (бабусь,
дідусів, однолітків);
виключення таких засобів покарання, як позбавлення
задоволень, фізичні та психічні покарання;
урахування темпераменту в період адаптації до шкільного
навчання;
надання дитині самостійності в навчальній роботі й
організація контролю її навчальної діяльності;
не тільки заохочення дитини за навчальні успіхи, а й
моральне стимулювання її досягнень;
розвиток самоконтролю та самооцінки, самодостатності
дитини.
Взаємини однокласників
Відомий педагог і психолог Симон Соловейчик, ім'я
якого значуще для цілого покоління учнів, батьків і вчителів, опублікував
правила, що можуть допомогти батькам підготувати дитину до спілкування з
однокласниками у школі. Батькам необхідно пояснити ці правила дитині та з їх
допомогою готувати дитину до дорослого життя.
Кличуть грати - іди, не кличуть - спитай дозволу грати
разом, це не соромно.
Грай чесно, не підводь своїх товаришів.
Не дражни нікого, не канюч, не випрошуй нічого. Два
рази ні в кого нічого не проси.
Через оцінки не плач, будь гордим. З учителем через
оцінки не сперечайся і на вчителя за оцінки не ображайся. Намагайся все
робити вчасно і думай про добрі результати, вони обов'язково в тебе
будуть.
Не ябедничай і не наговорюй ні на кого.
Намагайся бути акуратним.
Частіше кажи: давай дружити, давай грати, давай разом
підемо додому.
Пам'ятай: ти не краще за всіх, ти не гірше всіх! Ти -
неповторний для самого себе, батьків, учителів, друзів!
Дуже добре, якщо батьки помістять звід цих правил у
кімнаті чи в робочому куточку своєї дитини на видному місці. Бажано наприкінці
тижня звернути увагу дитини на те, які правила їй удається виконати, а які - ні
і чому. Можна спробувати придумати разом з дитиною свої правила.
5.Робота в групах.
Обговоріть в
групі:
- Яка роль батькiв у подоланнi
труднощiв, пов’язаних з адаптацiєю дитини до школи?
Завдання:
Напишіть на листках 2 поради, для
інших батьків, що потрібно робити, щоб дитина успішно навчалася і почувалася в
класі? (Кожна група виконує завдання та представляє. Всі поради вчитель
прикріплюються на дошку. Вчитель робить висновок.)
7. Заповнення анкети.
Пропоную, перевірити
свою роль у вихованні дитини, заповнивши анкети. Відповідайте на питання анкети
щиро і відверто, тому що результат будете знати тільки Ви. (На окремих аркушах
роздруковані анкети для батьків. Вони читають анкети та виставляють бали. Потім
вчитель роздає відповіді на анкетування.)
Віддеяких дитячих
витівок ви вибухаєте. Хоча потім і шкодуєте про це.
2.
Інтуїція і досвід –
кращі порадники у вихованні дітей.
3.
Ви ображаєтеся, якщо
хтось негарно висловлюється про вашу дитину.
4.
Ваші таємниці – це
святе. А от у дитини не повинно бути ніяких секретів від батьків.
5.
Неприємності або
невдачі нащадка боляче ранять вашу душу і самолюбство.
6.
До певного віку кращий
засіб виховання – ремінь.
7.
Дитина завдає вам
більше турбот, ніж радості.
8.
Ваша квартира – арена
вічної лайки, а супротивники в ній – дорослі і діти.
Результати анкети
100 – 150 балів.
Загалом Ви здатні іноді
розуміти дитину. І навіть можете іноді пристати на її позицію. Якщо на питання
анкети Ви відповідали чесно і теорія не розходиться з практикою, вас можна
визнати взірцем, гідним наслідування.
50 – 99 балів.
Ви на правильному шляху.
Тимчасові труднощі або конфлікти з дитиною можна розв’язати, почавши із себе.
Тільки не намагайтеся виправдатися нестачею часу або нестерпним характером
нащадка. Вплив на нього і контроль над ситуацією у Вас є. Цим потрібно
терміново скористатися. І не бійтеся втратити себе. Розуміти не завжди означає
приймати. Але без цього розуміння ситуацію не виправити.
0 – 49 балів.
Співчуваємо Вам. Але ще
більше Вашій дитині. Адже поруч з нею немає доброго старшого друга, якого вона
потребує. І майте на увазі, дитина може знайти його на стороні. Поки улюблене,
але зовсім незрозуміле чадо не відвернолося від Вас остаточно, терміново
шукайте підхід. З іншого боку, можливо, потрібна допомога психолога або ...
самої дитини. Повірте, немає нічого соромного у визнанні власної неправоти.
Адже малюк Вам потім щиро скаже дякую.
8. Підсумок зборів.
Рефлексія
Закінчити батьківські збори мені
хотілося словами з аксіоми гуманної педагогіки Ш.А.Амонашвілі.
“Уявіть Землю, яка летить в Космосі, і
скажіть їй ласкаві слова; пошліть добрі думки своїм дітям; закриємо очі – і
пошлемо вітання свої батькам; побажайте успіху вчителю, який стоїть перед вами.
Хто прекрасно і широко мислить – той ростить свій дух.
Якщо дитина вам що-небудь принесе –
обов’язково похваліть зроблене і вона зробить ще. Складіть книгу, із сторінок
які принесе вам дитина, скажіть, що ви дали друзям її почитати – створіть для
кожного уявне штучне середовище.
Дитина повина бути впевнена, що вона
всім потрібна і цікава.”
Дякую за увагу та працю! Бажаю Вам
успіхів у навчанні та вихованні дитини. До нових зустрічей.
Батьки моїх першокласників.
Виступ психолого Фурик Л.В.
Виступ завуча школи Прокопів І.А.
Виступ вчителя іноземної мови Ковблюк У.В.
Проводимо виховну бесіду з учнями та їхніми батьками.
Приємна несподіванка для батьків своїми руками.
Зміни в шкільній програмі 2016
У початкових класах більше не перевірятимуть читання на швидкість, на уроках фізкультури не буде нормативів і команд “рівняйсь-струнко”, а в 1-2 класах дітей не примушуватимуть зубрити напам’ять таблиці множення і додавання.
З 1 вересня дітям в молодшій школі буде навчатися легше, обіцяють у Міністерство освіти і науки, де на колегії наприкінці липня 2016 року затвердили зміни до навчальних програм початкових класів.
Від тепер вчитель, виходячи з того, які перед ним діти за рівнем освіти, сам визначатиме кількість годин для певної теми.
Ні червоній ручці
Вчителі не вноситимуть правки червоною ручкою, а система оцінювання молодших учнів враховуватиме вікові особливості дітей.
Основна ідея нової програми полягає в тому, щоби дати дитині розкритися, а не зашорювати, не формувати її, як ту цеглину, підлаштовуючи під якісь умовні параметри якості. Для цього від сьогодні вчителям дають більшу свободу в підходах, і можливість вибирати яким чином, за якими методиками навчати дітей.
Найближчим часом МОН підготує нові вимоги до оцінювання досягнень учнів. “Ці зміни міститимуть виконання завдань олівцем для молодших класів, вчителі не виправлятимуть червоною ручкою, а система оцінювання молодших учнів враховуватиме вікові особливості дітей”, – запевняють у міністерстві.
Українська мова: без азбуки Морзе
Замість слів – комбайнер, фартух, фанера, будуть слова – радісний, милосердний, співчуття.
Для уроків української мови скасували такі складні для учнів теми, як “Умовне позначення слів”, “Спосіб умовного позначення речень”, “Складання речень за поданою графічною схемою”, яке батьки називали “азбука Морзе”. Акцент буде на розвитку усного мовлення.
Також змінили тематику слів, які вивчають у початкових класах, словниковий перелік зробили більш сучасним. Замість слів – комбайнер, фартух, фанера, будуть слова – радісний, милосердний, співчуття.
У 3-му класі введуть жанр есе, щоби стимулювати дітей вільно висловлювати свою думку. У старші класи перенесли текст-роздум, текст-міркування, текст-розповідь.
Нова математика: без зубріння таблиць
Тепер дітей навчатимуть більш потрібним практичним навичкам для життя.
У програмах 1-2 класів обіцяють не вимагати вчити напам’ять таблиці додавання та віднімання в межах 10 та 20, таблиці множення та ділення. Тепер дітей вчитимуть віднімати і додавати – потрібної практичної навички для життя, але не буде вимоги щодо знання цих таблиць напам’ять.
Також вчителі зможуть самостійно збільшувати кількість годин на вивчення складних тем. Як йдеться у програмі, у математиці “зміщено акценти із знаннєвих результатів на діяльнісні”.
Література: менше радянських авторів
Одне з основних нововведень у літературі – відтепер не буде кількісного показника темпу читання. За словами розробників програми, акцент має бути на “розвитку якісного читання дітей”. Тобто вчитель має розвивати не лише темп, а й спосіб читання, виразність, правильність, розуміння прочитаного.
З кола читання вилучили неактуальних радянських авторів і додали сучасних – Івана Андрусяка, Катерину Бабкіну, Галину Вдовиченко, Зірку Мензатюк, Ларису Денисенко, Василя Голобородько, Ігора Січовика, Мар’яну Прохасько та Тараса Прохасько, Ірен Роздобудько, Марину та Сергія Дяченків, Юрка Бедрика та багато інших.
Запланували видання хрестоматії для учнів початкових класів для серії “Шкільна бібліотека”.
Відтепер на уроках літератури будуть оцінювати не героя (позитивний-негативний), а вчинки. Дитину стимулюватимуть висловлювати свої емоції від прочитаного, розвивати задоволення від читання, а не вимагати виконання інструкцій.
Іноземна по-іншому і декомунізована музика
З музики вилучили пісні “Вниз по матушке, по Волге”, “Священная война”, додали сучасних авторів.
У першому класі буде менше письма і більше усної іноземної мови, щоби розвивати у дітей “здатність вести прості діалоги” та висловлювати емоції. Це повинно зняти одвічний внутрішній блок щодо спілкування чужорідною мовою (особливо з її носіями) в усіх, хто вивчав мову за старими методиками. Письмо відстрочили на 2-й семестр 1-го класу.
З музики вилучили пісні “Вниз по матушке, по Волге”, “Священная война”, додали сучасних авторів, збільшили час на рухову активність і творчість.
Вчитель початкових класів Заремба Світлана Петрівна
Девіз та педагогічне кредо "Не зупиняйся, Вчителю, не треба! Іди вперед, бо в цьому суть життя. Ти робиш чистим і безхмарним небо, Ти твориш віру в краще майбуття".