субота, 30 січня 2016 р.

Урок образотворчого мистецтва у 1 класі 
Тема: «Як затоваришували кольори? Змішування кольорів.» Мета : вивчити з ними три основних кольори; закріпити у дітей початкові навички змішування кольорів;; розвивати відчуття кольору, творчу уяву, вміння бути спостережливими; виховувати інтерес до уроків образотворчого мистецтва. 
Обладнання й матеріали: палітра, фарби, пензлики, альбом, серветка. 
Тип уроку: ігровий 
 Хід уроку 
І. Організаційний момент. 
- Доброго ранку, мовлю за звичаєм!
 - Доброго ранку, всім зичу я !
 - Доброго ранку, сонечку ясному, 
Людям усім і усьому прекрасному! 
ІІ. Мотивація навчальної діяльності 
1. Пропоную учням згадати кольори веселки. 
2. Читаю віршик О.Стеквашова « Дощик» В синім небі бродять тучі, Гасне сонячне тепло. 
Помідор сидить на кручі: « Де ж це сонце? Вже зайшло?» Веселиться огірок: « Ух , нап’юся, буде толк.
 Ти рядном мене накрий , 
Притіни мене й умий!» 
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
 - Діти, якого кольору дощик? А якого сонечко? А помідор, що на кручі?
 - Молодці. Ви були уважними. Саме за допомогою цих кольорів ми з вами будемо творити чудеса на уроці. Ви згідні?
 - ІV. Вивчення нового матеріалу.
 1. Утворення зеленого кольору. 
Діалог фарб. - Я жовта фарба. 
- А я синя. 
- Я жовта, тому що пісочок жовтий і метелики жовті теж бувають. 
- А я синя, тому що море синє і хмари на небі сині.
 Жовта фарба: - Ось пісочок. 
Синя фарба: - Ось водичка. 
Разом, беручись за руки: - Поллємо пісочок водичкою… Виросла травичка зеленого кольору.
 Дії діалогу підкріплюємо практичною діяльністю. При цьому звертаю увагу на те, що чим більше візьмемо жовтої фарби, тим світлішим і теплішим стає зелений колір і навпаки. 
2. Утворення блакитного кольору. 
А блакитний колір хочеш мати? Тож ти маєш пам’ятати: Тут немає складних вправ
 – Просто синій водою розбав. При розбавлянні водою синьої фарби звертаю увагу на те, що чим більш додаємо води, тим світліший блакитний колір.
 3. Утворення оранжевого кольору. 
- В якомусь царстві, в якомусь государстві жили собі фарби. Ходили вони одна до одної в гості. Якось прийшла червона фарба в гості до жовтої. 
А жовта вихваляється: - Я дуже гарна фарба. Бо сонечко такого ж кольору як я і кульбабки , і курчатка, і лимони теж жовті. 
 Червона відповідає: - Я теж красива. Яблука, помідори , сунички мого кольору. Давай не будемо сперечатися , а створимо такий колір, щоб у ньому були і ти і я.
 Як колір оранжевий нам створити, 
Можеш у мами і тата спитати: Скажуть вони, що для цього зробити 
– Просто червоний і жовтий змішати. При змішуванні звертаю увагу на зміну інтенсивності отриманих кольорів залежно від того, якої фарби додано більше. 
- а коли червона і жовта фарби ходять одна до одної в гості, то пригощаються апельсинами і жовтогарячою морквочкою. 
4.Ставлю проблемне запитання: - А чим будуть частувати гостей червона і зелена фарба? Як нам вирішити цю проблему?
 Діти змішують кольори – виходить коричневий колір. Висновок напрошується сам. 
Ну звичайно шоколадними цукерками! ( Пригощаю діток шоколадними цукерками) 
V. Підсумок уроку.
- Чи сподобалась вам наша казочка?
 Що нового ви дізналися про кольори? 
А щоб ще дізнатися більше про чарівні кольори ви можете провести дослід вдома. 
Що ж це за дослід? ( діти розказують свої припущення, це заохотить їх самостійно проекспериментувати з фарбами.)

0 коммент.:

Дописати коментар